Poszukiwania drugiej połówki w XXI wieku

Ogólna Cze 19, 2018 No Comments

Znalezienie partnera życiowego to zadanie tylko z pozoru proste. XXI wiek sprawia, że brakuje nam czasu na zwyczajny relaks. W efekcie jesteśmy często ograniczeni w aspekcie wyboru.

Okazuje się tymczasem, że odpowiedni partner dla nas to nie ten, którego poznamy najpierw. Dopiero długie i owocne poszukiwania gwarantują właściwy rozwój relacji damsko-męskich. Gdzie zatem szukać, aby błądzić możliwie krótko?

Przyjaciele, znajomi

Poznać interesującą kobietę lub mężczyznę możemy na przykład na tzw. domówce. Ogólnie kręgi przyjaźni bardzo często są źródłem potencjalnych partnerów. Relacje damsko-męskie prowadzą często do tego, że działa tutaj łańcuszek znajomości.

Taka postawa ma jednak łatwe do spostrzeżenia wady. Przede wszystkim jesteśmy stosunkowo zależni od naszej ,,nitki głównej”. Jeżeli na przykład mamy do czynienia z dobrą przyjaciółką od dziewczyny naszego przyjaciela, z dużą dozą prawdopodobieństwa kontakt urwie się wraz z zerwaniem pary. Czy nie lepiej poszukać innych opcji?

Kluby, puby, miejsca publiczne

Metoda jeszcze do niedawna popularna, ale obecnie coraz częściej odchodzi do lamusa. Dużym minusem klubów jest stosunkowo stały skład personalny. Osoby pojawiające się w danej lokacji nader często, wychwytują pewne stałe bywalczynie (lub bywalców). Ten rodzaj relacji nie może nas prowadzić do niczego dobrego.

Trochę innym klimatem charakteryzują się puby. Niestety, ale poznanie kogoś w lokalu wymaga od nas wzmożonej odwagi. Grupki przyjaciół zajmują najczęściej jeden stolik i doskonale się ze sobą znają. Nowa osoba a do tego zupełnie obca nie zawsze będzie proszonym gościem.

Istnieją też techniki poznania ,,w biegu”. Może to być park, przystanek autobusowy albo środki komunikacji. Takie postępowanie wymaga jednak znowuż pewności siebie, a także zdecydowania. Stres nigdy nie jest dobrym doradcą i nie sprawdza się przy wszelkich formach flirtu.

Portale randkowe

Ostatnia przestrzeń to portale bądź aplikacje randkowe. Każdy o nich słyszał, ale nie każdy przekonuje się do nich. Relacje damsko-męskie zawierane w ten sposób mają w sobie nutkę tajemniczości. To metoda dla nieśmiałych, ale także często sprowadza się do wyłącznych rozmów z obu stron (z tzw. nudów).

Pierwsza randka – jak powinna wyglądać? Sprawdź na stronie uwodzenie.org

Wiele osób poznało drugą połówkę właśnie tutaj, ale niektóre portale skutecznie zniechęcają odbiorców. Wszystkie mikropłatności lub też po prostu długie wyszukiwanie skutecznie odciąga naszą uwagę. Poza tym sam charakter opisu oraz zdjęcia – nie zawsze pokrywają się z oczekiwaniami. Warto zwracać uwagę na uśmiech oraz całą sylwetkę, a także opis. Można na ich podstawie stworzyć prosty portret psychologiczny potencjalnej pary.

Brak strachu przed niepowodzeniem

Jakkolwiek byśmy nie flirtowali, prędzej czy później osiągniemy sukces. Dużą sztuką jest nabranie dystansu do siebie. Nigdy nie traktujmy danej osoby jako w stu procentach przyszłą żonę (lub przyszłego męża). Miejmy poczucie luzu oraz świadomość czasu. Nigdy nie jest za późno na znalezienie miłości. Trzeba po prostu wykonać ten pierwszy, najtrudniejszy krok i otworzyć się przed kimś.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *